Noble&David
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania +48 668 04 53 50
Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

Nasze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytanie są znakomitym materiałem edukacyjnym dla naszych klientów i osób odwiedzających nasz portal. Problem zgłaszany przez jednego klienta najczęściej dotyczą również wielu innych. Poniżej załączamy wiele pytań jakie do nas wpłynęły i odpowiedzi, sądzimy że będą dla Państwa ciekawą lekturą.

Usługa brokerska

 1. Zarządzam ponad stoma wspólnotami mieszkaniowymi. Dotychczas ubezpieczałem swoją działalność oraz wspólnoty bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej, z czego jestem zadowolony. Jakie korzyści da mi współpraca z firmą brokerską?
  Pokaż odpowiedź
 2. Jesteśmy firmą produkcyjną o średniej wielkości (obrót roczny około 17 mln zł), korzystamy z usług brokera, czy powinniśmy podpisać z nim umowę i udzielić pełnomocnictwa?
  Pokaż odpowiedź

Ubezpieczenia biznesu

 1. Jestem zarządcą nieruchomości. Otrzymałem roszczenie osoby, która twierdzi, ze podczas ostatniej zimy na jej samochód, który zaparkowała pod budynkiem zarządzanej przeze mnie wspólnoty spadły sople lodu jakie utworzyły się na obrzeżach dachu. Według tej osoby zdarzenie miało miejsce w lutym, czyli trzy miesiące temu. Uważam, że zdarzenie nie mogło mieć miejsca, gdyż nie stwierdziłem istnienia nawisów śnieżnych i sopli na tym budynku, nie prowadziłem zimą działań związanych z usuwaniem śniegu i sopli. Poprawnie zaparkowany samochód musiałby stać ponad 7 metrów od ściany czteropiętrowego budynku, uważam że jest niemożliwe aby sople upadły tak daleko od budynku. Czy powinienem w ogóle odpowiadać na to roszczenie, a jeżeli tak to w jaki sposób.
  Pokaż odpowiedź
 2. Jestem właścicielem stacji benzynowej. Pracownik stacji podczas tankowania samochody klientce pomylił rodzaje paliwa, do samochodu z dieslem wlał benzynę, przez co uszkodził pojazd. Jakie ubezpieczenie powinienem posiadać aby takie zdarzenia były objęte ochroną.
  Pokaż odpowiedź
 3. Nasza firma funkcjonuje w przemysłowej strefie miasta. Mieliśmy to nieszczęście, że spaleniu uległ budynek sąsiedniej firmy, a dym i sadza podczas pożaru osmoliły elewację naszej nowej hali. Ubezpieczamy halę od ognia i innych zdarzeń losowych, ale szkody powstałe jako następstwo dymu i sadzy są ubezpieczone tylko wtedy gdy dym i sadza powstają w naszej hali, nie posiadaliśmy ubezpieczenia na wypadek dymu i sadzy powstałych poza naszą firmą, czy można naszą umowę rozszerzyć?
  Pokaż odpowiedź
 4. Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją urządzeń elektronicznych, sprzedaż roczna wyniosła w minionym roku ponad 21 mln zł. Mamy kilkumilionowy majątek produkcyjny oraz kilka przedstawicielstw handlowych, sami też przewozimy nasze wyroby do klientów i montujemy w jego zakładach. Czy powinniśmy ubezpieczać się za pomocą produktów typu „all risk”, czy też za pomocą produktów tradycyjnych?
  Pokaż odpowiedź

Ubezpieczenia indywidualne

 1. W swoim domu posiadam kolekcję malarstwa, jakie są warunki jej ubezpieczenia.
  Pokaż odpowiedź
 2. Posiadam dużą posiadłość na terenie której znajdują się dwa domy mieszkalne, dom ogrodnika, ptaszarnia oraz kilka obiektów małej architektury (bramy, ławki, fontanna, urządzenia kortu tenisowego). Czy ubezpieczając cały majątek podaję łączną wartość, czy konieczne jest podanie oddzielni wartości każdego obiektu?
  Pokaż odpowiedź

Ubezpieczenia samochodu

 1. W naszym mieście, mimo iż zima skończyła się dawno, nadal mamy ulice z dużą ilością wielkich dziur. Przejazd niektórymi uliczkami jest utrudniony, nawet jeżdżąc slalomem nie sposób nie wjechać w którąś z nich. Miałem to nieszczęście, że uszkodziłem oponę swojego samochodu, likwidowałem szkodę z własnej polisy auto casco. Czy dobrze postąpiłem?
  Pokaż odpowiedź
 2. Jaka jest procedura postępowania z polisą odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów podczas sprzedaży pojazdu?
  Pokaż odpowiedź

Ubezpieczenia zdrowotne

 1. Czy badania przy pomocy rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej są również finansowane z ubezpieczenia zdrowotnego?
  Pokaż odpowiedź
 2. Jaki jest główny argument zakupu polisy zdrowotnej? Posiadamy przecież wszyscy ubezpieczenie, które pozwala nam korzystać z państwowej służby zdrowia w nielimitowany sposób. Jaki jest sens płacić sto lub więcej złotych miesięcznie aby mieć to co już i tak mamy?
  Pokaż odpowiedź

Ubezpieczenia na życie

 1. Moja firma działa w strefie ekonomicznej w sąsiedztwie wielu podobnych firm. W ostatnim czasie osoby zarządzające tymi firmami odbyły wspólne spotkania. Przy ich okazji rozmawialiśmy o kosztach ubezpieczenia na życie naszych pracowników. Miałem wrażenie, że posiadamy podobne zakresy ubezpieczenia, podobne sumy ubezpieczenia, ale płacimy różne składki. Z czego mogą wynikać te różnice?
  Pokaż odpowiedź
 2. Czy z oferty ubezpieczenia ochronnego – najbardziej popularnego wśród pracowników zakładów pracy – mogą korzystać tylko pracownicy firm? Czy też dostępna jest dla innych grup?
  Pokaż odpowiedź

Likwidacja szkód

 1. Co to jest udział własny w szkodzie?
  Pokaż odpowiedź
 2. Jak długo maksymalnie może trwać proces likwidacji szkód?
  Pokaż odpowiedź
USD 3.7031
-1.11%
CHF 3.6941
-0.25%
EUR 4.3036
-0.09%
GBP 4.8276
0.61%
©2018 Noble&David - Broker ubezpieczeniowy
Wykonanie: OWOCNI.PL