Noble&David - Broker ubezpieczeniowy
- Częste pytania -

O co najczęściej jesteśmy pytani

Ubezpieczenia to dyscyplina, która wymaga specjalistycznej wiedzy. My zdobyliśmy ją zajmując się tysiącami różnych spraw przez kilka dekad. Chętnie dzielimy się tą wiedzą z naszymi klientami (strefa klienta). Na tej stronie zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania by były dostępne nie tylko dla naszych klientów, również dla innych osób odwiedzających nasz serwis. Zapraszamy do lektury:

USŁUGA BROKERSKA

Pytanie

Zarządzam ponad stoma wspólnotami mieszkaniowymi. Dotychczas ubezpieczałem swoją działalność oraz wspólnoty bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej, z czego jestem zadowolony. Jakie korzyści da mi współpraca z firmą brokerską?

Pytanie

Jesteśmy firmą produkcyjną o średniej wielkości (obrót roczny około 17 mln zł), korzystamy z usług brokera, czy powinniśmy podpisać z nim umowę i udzielić pełnomocnictwa?

UBEZPIECZENIA BIZNESU

Pytanie

Nasza firma funkcjonuje w przemysłowej strefie miasta. Mieliśmy to nieszczęście, że spaleniu uległ budynek sąsiedniej firmy, a dym i sadza podczas pożaru osmoliły elewację naszej nowej hali. Ubezpieczamy halę od ognia i innych zdarzeń losowych, ale szkody powstałe jako następstwo dymu i sadzy są ubezpieczone tylko wtedy gdy dym i sadza powstają w naszej hali, nie posiadaliśmy ubezpieczenia na wypadek dymu i sadzy powstałych poza naszą firmą, czy można naszą umowę rozszerzyć?

Pytanie

Jestem zarządcą nieruchomości. Otrzymałem roszczenie osoby, która twierdzi, ze podczas ostatniej zimy na jej samochód, który zaparkowała pod budynkiem zarządzanej przeze mnie wspólnoty spadły sople lodu jakie utworzyły się na obrzeżach dachu. Według tej osoby zdarzenie miało miejsce w lutym, czyli trzy miesiące temu. Uważam, że zdarzenie nie mogło mieć miejsca, gdyż nie stwierdziłem istnienia nawisów śnieżnych i sopli na tym budynku, nie prowadziłem zimą działań związanych z usuwaniem śniegu i sopli. Poprawnie zaparkowany samochód musiałby stać ponad 7 metrów od ściany czteropiętrowego budynku, uważam że jest niemożliwe aby sople upadły tak daleko od budynku. Czy powinienem w ogóle odpowiadać na to roszczenie, a jeżeli tak to w jaki sposób.

Pytanie

Jestem właścicielem stacji benzynowej. Pracownik stacji podczas tankowania samochody klientce pomylił rodzaje paliwa, do samochodu z dieslem wlał benzynę, przez co uszkodził pojazd. Jakie ubezpieczenie powinienem posiadać aby takie zdarzenia były objęte ochroną.

Pytanie

Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją urządzeń elektronicznych, sprzedaż roczna wyniosła w minionym roku ponad 21 mln zł. Mamy kilkumilionowy majątek produkcyjny oraz kilka przedstawicielstw handlowych, sami też przewozimy nasze wyroby do klientów i montujemy w jego zakładach. Czy powinniśmy ubezpieczać się za pomocą produktów typu „all risk”, czy też za pomocą produktów tradycyjnych?

Pytanie

Mamy w firmie kilka szkód, które nie zostały zgłoszone w terminie, są wśród nich takie które wydarzyły się kilka mięsięcy temu. W warunkach ubezpieczenia wyznaczony jest termin na zgłaszanie szkód, który dawno minął. Czy szkody mogą być zgłoszone po terminie podanym w warunkach ubezpieczenia?

UBEZPIECZENIA RYZYK CYBERNETYCZNYCH

Pytanie

Jesteśmy firmą handlową średniej wielkości. Kilka miesięcy temu jeden z pracowników otworzył załącznik e-maila, który wyglądał na wiarygodny. Konsekwencją było unieruchomienie serwera i wszystkich komputerów w sieci. Mieliśmy duże trudności z uruchomieniem normalnej działalności, ponieśliśmy znacznie koszty w związku z zatrudnieniem specjalistycznej firmy zwalczającej skutki ataku cybernetycznego. Czy ubezpieczenie pokrywa tylko poniesione przez nas koszty, czy również utracone zyski. Czy możliwe jest ubezpieczenie, które zapewni nam szybką usługę specjalistów z zakresu odzyskiwania danych informatycznych?

UBEZPIECZENIA INDYWIDUALNE

Pytanie

W swoim domu posiadam kolekcję malarstwa, jakie są warunki jej ubezpieczenia.

Pytanie

Posiadam dużą posiadłość na terenie której znajdują się dwa domy mieszkalne, dom ogrodnika, ptaszarnia oraz kilka obiektów małej architektury (bramy, ławki, fontanna, urządzenia kortu tenisowego). Czy ubezpieczając cały majątek podaję łączną wartość, czy konieczne jest podanie oddzielni wartości każdego obiektu?

UBEZPIECZENIA SAMOCHODU

Pytanie

W naszym mieście, mimo iż zima skończyła się dawno, nadal mamy ulice z dużą ilością wielkich dziur. Przejazd niektórymi uliczkami jest utrudniony, nawet jeżdżąc slalomem nie sposób nie wjechać w którąś z nich. Miałem to nieszczęście, że uszkodziłem oponę swojego samochodu, likwidowałem szkodę z własnej polisy auto casco. Czy dobrze postąpiłem?

Pytanie

Jaka jest procedura postępowania z polisą odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów podczas sprzedaży pojazdu?

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE

Pytanie

Jaki jest główny argument zakupu polisy zdrowotnej? Posiadamy przecież wszyscy ubezpieczenie, które pozwala nam korzystać z państwowej służby zdrowia w nielimitowany sposób. Jaki jest sens płacić sto lub więcej złotych miesięcznie aby mieć to co już i tak mamy?

Pytanie

Czy badania przy pomocy rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej są również finansowane z ubezpieczenia zdrowotnego?

UBEZPIECZENIA NA ŻYCIE

Pytanie

Moja firma działa w strefie ekonomicznej w sąsiedztwie wielu podobnych firm. W ostatnim czasie osoby zarządzające tymi firmami odbyły wspólne spotkania. Przy ich okazji rozmawialiśmy o kosztach ubezpieczenia na życie naszych pracowników. Miałem wrażenie, że posiadamy podobne zakresy ubezpieczenia, podobne sumy ubezpieczenia, ale płacimy różne składki. Z czego mogą wynikać te różnice?

Pytanie

Czy z oferty ubezpieczenia ochronnego – najbardziej popularnego wśród pracowników zakładów pracy – mogą korzystać tylko pracownicy firm? Czy też dostępna jest dla innych grup?

LIKWIDACJA SZKÓD

Pytanie

Jak długo maksymalnie może trwać proces likwidacji szkód?

Pytanie

Co to jest udział własny w szkodzie?

Aby doświadczyć jakości Noble&David
wystarczy telefon lub e-mail.

POROZMAWIAJMY